Čtyři závody ve třech víkendech

Dva v sérii Safari a dva v CiruSu…Prvním byly Albrechtice, závod, který staví a pořádá Richard Nitsche a jeho kamarádi. Jelo se na bruslařském oválu a vysekané trávě. Závod byl celkem povedený, všichni jsme dojeli, akorát Šimon měl problémy s přední poloosou. Naštěstí se nám podařilo sehnat od Kobry novou, takže všechno dobře dopadlo. Závod skončil po průtrži mračen předčasně. Trať namalovaná na asfaltu prostě zmizela.

Druhým závodem byla premiéra Cirusu v Kosmonosích. Trať stavěl Standa Kuník se Standou Knesplem (školník je taky Standa 🙂 ). Trať byla náročná na přesnou jízdu, protože občas to bylo hodně úzké. Šimon zvolil dvoukolu, která je užší. Tam kde normální auto sotva projelo měl spoustu místa. Ráno měl špatné gumy, na což během dne přišel a po přezutí jezdil velmi rychlé časy. Během závodu jsme neměli téměř žádné problémy s technikou. Po závodě si kluci šli jen tak zajezdit a výsledkem bylo, že ze čtyř aut jsme měli pojízdné jen jedno.

Zbylé dva závody se jely v Holohlavech pod taktovkou Honzů Kňákala a Bednáře. Trať byla vysekaná v trávě. Všude bylo spousta sena, které se při vyjetí z ideální stopy motalo do kol. Udržet auto na trati bylo dost těžké, protože trať byla (alespoň zpočátku) dost hrbolatá. Safari se jelo v sobotu a Cirus v neděli. Paradoxně na Cirusu jsem se cítil mnohem lépe, asi proto že trať byla čím dál lepší. Opět jsme měli problémy se Šimonovou poloosou a opět mě prasklo céčko, ale obě závady se nám podařilo opravit, tentokrát s pomocí Martina Gajdošíka. Poslední závadou byly sjeté převody ve Šťopíkově TA-čku, které jsem mezi RZ-tou vyměnil. Zajímavostí bylo, že Šimon do nedělního závodu nastoupil naprosto uvolněný a v psychické pohodě. První dvě RZ-ty zajel čas o 20s lepší, než o den dříve, kdy byl pod tlakem soupeřů (kámošů z Kobry). Pak si najednou uvědomil že je první a že to musí udržet, dostal se pod tlak a začal dělat chyby. Možná kdyby neznal svoje časy, tak by závod vyhrál, rozhodně na to měl.

P.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *