Naše technika

V našem klubu se můžete setkat se třemi druhy podvozků. Na trhu je druhů samozřejmě více, ale ne každý se hodí na použití při rally.

img_20160409_181207

Tamyia XV01

Začínám tím nejpopulárnějším podvozkem, který je na rally postavený přímo od výrobce. Zároveň se ale jedná o nejdražší možnou variantu podvozku, kterou používáme. Podvozek má motor umístěný vepředu, zadní náprava je poháněna přes řemínek. Těžiště auta je posunuté dopředu, tomu odpovídají jízdní vlastnosti. S podvozkem jezdí Patrik a Šimon. Oba používají upravená plata, která umožňují přemístění serva za přední nápravu a přímě napojení páky na těhlice, která se dají sehnat například zde.

Tamyia TA02

Jedná se poměrně starý podvozek, který je ale stále dostupný a velmi spolehlivý. Motor je umístěn před zadní nápravou, přední náprava je poháněná kardanem. Těžiště je mírně vzadu, z toho plyne mírná přetáčivost. Na rally je dobré přemístit servo mezi přední parohy a napojit ho přímo na těhlice. S tímto podvozkem jezdí Šťopík a Pavel, který používá karbonová plata odtud.

Basher RZ-4

Jedná se o čínskou kopii oblíbeného X-raye. Podvozek je velmi členitý a je třeba ho pečlivě zakrytovat. Motor je umístěný ve střední části plata, obě nápravy jsou poháněny řemínky. Těžiště je zhruba ve středu auta a je příjemně rozložené do stran. Auto je poměrně levné, musí se ale kupovat v Číně a to zde. Je ale dobré, že na něj pasují originální díly na X-raye. S tímto podvozkem jezdí všichni Jandovi.